Nagymester a fedélzeten!

Nagy örömünkre szolgál, hogy a Bajnok Sakkiskola Sportegyesület oktatói stábja egy szinte már Hungarikumnak számító nagymesterrel bővült. Megállapodást kötöttünk Horváth Csaba nemzetközi nagymesterrel, hogy a kimagasló szintet elérő tanítványaink konzultációs jelleggel igénybe vehessék segítségét céljaik elérése érdekében. A magasabb értékszámot elérő tanítványaink évente 2-4 alkalommal egy teljes hétvégét edzhetnek kétszeres magyar bajnok, olimpiai válogatott sakkedzőnkkel. Ilyen lehetőség Budapesten is csak a legjobb sakkneveldékben létezett, Debrecenben pedig ezidáig elképzelhetetlen volt. Csaba legutóbb azzal került be a sajtóba, hogy ezüstérmes lett a 2014. évi Magyar Bajnokságon.

• Guillermo Garcia emlékverseny győztes Kubában (2007),
  • több tucatnyi nemzetközi torna győztese (Lyon, Val Thorens, Chambry, Split, Budapest, Ischia, Gallipoli, Bischwiller, Zalakaros, Bécs stb.).

Horv40_750Az eredmények önmagukért beszélnek, a Bajnok Sakkiskolának egy igazi bajnok dukált. Csaba versenyzői tevékenysége mellett elvégezte a Semmelweis Egyetem felsőfokú sakkedzői képzését, rendszeresen publikál sakk-folyóiratokban, továbbá egy karrierjét bemutató életrajzi sakk-könyv írásán is fáradozik.

Szívből remélem, hogy együttműködésünk gyümölcsöző lesz ifjú titánjaink és egyesületünk számára!