Hajdu-Bihar II.osztály: út a felnőttek felé

December 8-án vasárnap Hajdúszoboszlóra utazott a Bajnok Sakkiskola különítménye, hogy a megyei másod osztályban a Hajdúszoboszlói Sakkiskola növendékeivel csapjon össze. A bajnokságban ez már a harmadik forduló volt a sorban. Fiatal játékosaink eddig talán kissé megilletődötten játszottak, most azonban óriási küzdelem után nagyon szoros eredményt harcoltunk ki riválisunkkal szemben. Az első kör 2,5:2,5-lel döntetlent eredményt hozott, a második körben is csak minimális 3:2 arányban maradtunk alul. A csapat ezúttal Győrffy Pali, Bodnár Máté, Schwarczenberger Csongi, Tóth Gergő és Bodnár Rolcsi összeállításban ült le játszani. Pali külön dícséretet érdemel, hogy szabadidejét feláldozva példát mutatott a kicsiknek, hiszen mindkét játszmájában kihasználta a maximális gondolkozási idejét. Az éltáblán világossal eredeti megnyitáskezelés után előnybe került Herka Dominik ellen, könnyedén gyűjtötte be az egységet. Sötéttel játszva sokáig egál körüli állásban csatázott a visszavágón, azonban a végjátékban pontatlankodott, így a parti feladására kényszerült. A második táblán Bodnár Máté mindkét játszmájában bonyolult állásokat vállalt Nagy Péter ellen. Az első partiban ez a taktika döntetlenre vezetett, a visszavágón azonban hibázott a borotvaéles pozícióban és nemsokára kapitulált. A harmadik táblán Csongi küzdött a nála jóval idősebb Csirkés András ellen, és végig nagyon magabiztosan játszva mindkét partijában győzelemre vezette seregeit! Szép volt Csongi! A negyedik táblán Tóth Gergő hatalmas meglepetéssel szolgált: végig írta mindkét játszmáját! Mondanom sem kell, hogy óvodásként milyen hatalmas teljesítmény ez! Bár így kevésbé tudott a partira figyelni és végül mindkét játszmájában alulmaradt Holácsik András ellen, biztos vagyok benne, hogy szorgalma meghozza gyümölcsét! A ötödik táblán Bodnár Rolcsi Nagy Bálinttal mérkőzött. Rolcsi kissé álmosan kezdte a mérkőzést és az első játszmában gyorsan elvesztette vezérét és vele a partit is, a visszavágóra azonban alaposan összeszedte magát és móresre tanította ellenfelét, aki bástyahátrányban nem volt kíváncsi arra, vajon csöpp ellenfele ismeri-e a mattadás technikáját… Még egyszer gratulálok a fiúknak, remekül helyt álltak! Befejezésül közlöm Csongi első partiját, ahol remek stratégiai teljesítményt nyújtva, mintaszerűen játszotta túl ellenfelét.

Sötét tisztjei tehetetlenül nézik, ahogy a világos támadás elsöpri a királyállást, ezért sötét nem látván védelmet, feladta a harcot.